7. 10. 2025 v 5:47 nastane úplněk v Beranu, který začne 6. 10. v 6:48 a skončí 8. 10. v 7:13, který ukáže, jak jsme úplní, sami sebou i v partnerství. V našich vztazích se odráží, jaký vztah máme k sobě, jak o sobě smýšlíme, zda jsme smíření, nebojíme se přirozeně projevovat, vážíme si své hodnoty a nemáme potřebu se povyšovat ani ponižovat.

Druzí lidé nám nastavují zrcadlo, které odhaluje, co se v nás skrývá, protože do sebe nevidíme. Díky tomu, že odrážejí naše světlo i stíny, poznáváme sebe, vzájemně se učíme a společně rosteme od nevědomí do vědomí, tj. od toho, co si neuvědomujeme, k tomu, co si zvědomujeme a vidíme nově. Dokážeme-li odložit své ego a otevřeně spolupracujeme, naplňujeme citový pohár, kterým se prohlubuje intimita a láska roste. Když spolu bojujeme, přetahujeme se o city, tajnůstkaříme, odtahujeme se a přitahujeme, náš citový pohár je občas prázdný a jindy přetéká.

Láska je vše, i když občas bolí, neboť ve vztazích odhalujeme svá emoční zranění a nedostatek lásky z dětství, který si snažíme v dospělosti vynahradit. Snažíme-li se vymoci lásku od svých partnerů, abychom zacelili své rány, stáváme se na druhých závislí a zatěžujeme své vztahy. Partner nemůže zahojit naše zranění, ale pouze nám odzrcadlí, co potřebujeme posílit a uzdravit, abychom se stali citově vyzrálými a tvořili zdravé vztahy.

Jsme-li v závislém vztahu, ztrácíme kontakt se sebou, nevíme, kdo jsme, kde jsou naše hranice a chybí nám sebedůvěra. Když se přizpůsobujeme a snažíme se být hodní, abychom byli lásky hodni, nedokážeme se postavit za sebe. Bojíme-li se, že nejsme dostateční, závidíme a žárlíme, druhé kritizujeme a ponižujeme, abychom snížili jejich hodnotu, a sami jsme vynikli.

Buďme samostatní, abychom se osvobodili ze závislosti na vztazích. Umíme-li býti sami a vážíme si sebe, nejdeme proti sobě. Když máme spojení se svým nitrem, vnímáme, jak se s druhými cítíme. Poznáváme-li své pravé pocity, stáváme se pravdivými a nastavujeme správné zrcadlo. Když víme, co potřebujeme, abychom se sami cítili dobře, nalézáme rovnováhu mezi pasivitou a aktivitou, děláním a nicneděláním, svojí péčí se vyvažujeme a vytváříme harmonii, která je základem zdravých a láskyplných vztahů.

Nebuďme láskou zklamaní, ale odstraňme klamy a iluze, které jsme si o lásce vytvořili. Nejsme tu pro každého, ne každý je tu pro nás a i bez partnera máme svoji cenu. Učme se bezpodmínečně přijímat takoví, jací jsme, protože v sebelásce je zakořeněna partnerská láska. Spokojený vztah není o tom, abychom plnili, co vyžaduje druhý člověk, ale o našem klidu, který do vztahu vnášíme.